NOVINKY

arr3Béčko doma podlehlo Boršovu.Po výhře v Ledenicích chtěli hráči kaplické rezervy zabodovat i v domácím střetnutí s Boršovem.... arr3Dorostenci znovu doplatili na koncovku.          Kapličtí dorostenci v dalším utkání doma hostili soupeře z Mokrého. I když hrál třetí tým... arr3Holky vysoko prohrály s Táborskem.V minulém kole kaplické fotbalistky potvrdily roli favoritek a v Záblatí vyhráli nad domácím... arr3Starší žáci nestačili na Lišov.Šlágrem kola oblastní I. A třídy bylo utkání domácího Lišova s hostující Kaplicí. První hostil... arr3Mladší žáci znovu vítězně!V duelu mladších žáků pátý tým tabulky hostil druhý celek. Kapličtí začali zápas velmi dobře. Po... arr3Okresní mládež výsledkově!17.kolo okresní přebor – žáci 05. 05. 2024...

ANKETA

Tipněte si umístění "A" týmu v této sezóně ?

1. - 3. místo 1. - 3. místo 29% 4. - 6. místo 4. - 6. místo 27% 7. - 10. místo 7. - 10. místo 22% 11. - 14. místo 11. - 14. místo 22%

KONTAKTY

TJ Spartak Kaplice z.s. oddíl fotbal
Bělidlo 111, 382 41 Kaplice
IČ 15789888
fkspartakkaplice@seznam.cz

Na půdě lídra Kapličtí herně nepropadli, na body to však nestačilo!

K dalšímu střetnutí zajížděli Kapličtí v neděli na půdu lídra soutěže ze Strunkovic. Oproti minulému utkání musel hostující trenér Ginzel udělat v sestavě několik vynucených změn, když hráče do hry nepustilo zranění. Do samotného zápasu vstoupili Spartakovci dobře. Lídra se nezalekli, měli míč častěji na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávali a střelecké pokusy cíl nenacházely. Domácí se tradičně soustředili na pozorné bránění a dlouhými nákopy hledali útočné duo Žurek Koloušek. Ve třetí minutě zatáhl balón po levé straně Gondek, přetažený centr si zpracoval Štrbačka, zpětnou přihrávkou našel Nowaka, střela po zemi skončila v připravených Vojtíškových rukavicích. I když vyložené šance k vidění nebyly, tak se rozhodně bylo na co dívat. Střelecké pokusy v následujících minutách více vzruchu nepřinesly a skončily v zapomnění. V polovině prvního poločasu se do střelecké pozice prodral hostující Pastier, křížný přízemní pokus mezi tři strunkovické tyče nesměřoval. Po půlhodině hry pálil nad branku kaplický Gondek. Ve 37 minutě další zakončení na hostující straně. Nowak před vápnem posunul míč Česákovi, přízemní střela směřovala k levé tyči, Vojtíšek zakročil poněkud neortodoxním způsobem a míč vyrazil na rohový kop. Strunkovičtí se do prvního vážnějšího zakončení dostali až čtyři minuty před přestávkou. Dlouhý nákop brankáře Vojtíška propadl kaplickou obranou, sám před gólmanem se ocitl Roman Žurek, hostující kapitán Říha zasáhl skvěle reflexivně a míč vytáhl na rohový kop. V nastaveném čase prvního dějství další dlouhý nákop za kaplickou obranu, ve vápně došlo na souboj Čutky se Žurkem, hostující obránce stihl míč hlavou odehrát svému brankáři, následně došlo ke střetu s útočníkem, který se octil na zemi a pískala se penalta. Podle domácích jasná, dle hostů, poněkud přísná. K jejímu provedení se postavil Roman Žurek, na jeho ránu si gólman Říha sáhnul, míč přesto skončil v síti – 1:0. Do kabin šli domácí s jednogólovým náskokem. Po obrátce jako první zahrozili domácí. Po levé straně zatáhl míč Roman Žurek, po přízemním centru pálil vysoko nad bránu nejlepší střelec soutěže Koloušek. O dvě minuty později bylo vyrovnáno. Nejlepší hráč hostující Spartaku Erik Pastier se vydal vstříc domácí brance, před vápnem si narazil míč se Štrbačkou, z pravé strany se dostal do vápna, dokázal se uvolnit a střelou na bližší tyč překvapil Vojtíška – 1:1. V 59 minutě si vzali domácí vedení zpět na svou stranu. Po rohovém kopu z pravé strany hlavičkoval Dvořák, Říha hlavičku vytáhl na další roh. Následoval centr od levého rohového praporku, na zadní tyči hlavičkoval opět Dvořák, k odraženému míči se dostal Adam Kadlec a napálil míč do sítě – 2:1. Hosté se po inkasované brance tlačili na polovinu soupeře, v devětašedesáté minutě však došlo ke ztrátě na útočné půlce hostů, domácí podnikli rychlý výpad, na jehož konci Tomáš Koloušek přízemní střelou z pravé strany prostřelil Říhu – 3:1. Navíc i další možnost domácí přetavili v gól. V 79 minutě po Kadlecově zpětné přihrávce poslal míč pod břevno Roman Žurek – 4:1. Hostům se podařilo závěr ještě zdramatizovat, když po centru z levé strany nastaly zmatky před domácí svatyní, který utnul střelou pod břevno Jan Česák – 4:2. Kapličtí se pak vrhali do útočení, zatlačili domácí před vlastní branku, ale obrana Strunkovic už dokázala odolat. Z vítězství se tedy radoval favorit, který prokázal své nesporné kvality v útočné fázi. Hosté na půdě lídra neodehráli herně vůbec špatné utkání, bohužel, na bodový zisk to tentokráte nestačilo.